Ilustrowana mapa Paryża i kilka moich ulubionych paryskich miejsc, które warto odwiedzić.

vendredi, mars 22, 2019

Wiosną 2019 roku minęło 5 lat od czasu kiedy przeprowadziłam się do Paryża. Postanowiłam uczcić to wydarzenie i przygotowałam na tą okazję ilustrowaną mapę Paryża z zabytkami i moimi ulubionymi miejscami.


Jeśli wybieracie się zwiedzić Paryż, a Wasza podróż zaplanowana jest na kilka dni, mam dla Was krótki przewodnik z miejscami, które warto odwiedzić, zaznaczonymi na mapie :
1. Wieża Eiffla - można wjechać na samą górę i podziwiać Paryż niemal z lotu ptaka.
2. Tuż obok znajduje się pięknam starodawna Karuzela - Carrousel.
3. Champs Elysées - Pola Elizejskie i kolejny symbol Paryża - Łuk Triumfalny
4. Przerwa na kawe i przekąskę ? Jeśli tak, to tylko w Café de Fleur (Właśnie tam spotykali się kiedyś artyści tacy jak Picasso i cała paryska bohema)
4. Spacerem wzdłuż Sekwany - jest to jedna z najlepszych bezpłatnych atrakcji, widoki niezapomniane, jeśli pogoda dopisuje. 
5. Muzeum Louvre - właśnie tam zobaczycie uśmiechnietą Mona Lise, oprawioną w dekoracyjne, złote ramy i kolejki turystow.
6. Jedna z moich ulubionych dzielnic - artystyczny Montmartre ze wzgórzem, na którym znajduje się przepiękna Bazylika Sacré Coeur i kolejny ważny punkt widokowy z panoramą Paryża.


Paryż oprócz swoich znanych zabytków ma niezliczoną ilość przepięknych miejsc, które warto odwiedzić, jeśli zostajecie tu na dlużej. Tych wszystkich miejsc nie sposób wymienić. Za każdym razem, kiedy spaceruję po Paryżu odkrywam coś nowego, ostatnio przypadkiem odkryłam kilka pięknych starych pasaży, których wcześniej nigdy nie widziałam. Dlatego mówi sie że, Paryż to miasto pełne niespodzianek, w którym najlepiej jest sie zgubić, by odkryć samemu swoją wyjatkową mape i zakreślić na niej wlasne ścieżki. 


Moje portfolio projektów, dostępne na stronie:
--------
W sprawie współpracy, zapraszam do kontaktu:
annaostapowicz@gmail.com

You Might Also Like

0 komentarze

Instagram

Subscribe