Ilustracje do Magazynu Twój Styl, z cyklu - Zajrzyj do Mojej Pracowni

lundi, mars 25, 2019

Dzień dobry, 
Wraz z nadejściem wiosny przygotowałam dla Was "Zajrzyj do Mojej Pracowni" (czyli cykliczny przegląd nowych projektów). Jak niektórzy wiedzą z facebooka, od kilku miesięcy współpracuję z magazynem Twój Styl i ilustruję felietony. Jest mi niezmiernie miło, tym bardziej, że kiedy byłam nastolatką, to podkradałam to czasopismo mojej mamie. Był to jeden z pierwszych "luksusowych" magazynów polskich dla kobiet (pierwszy numer ukazał sie w 1990 roku), o modzie, urodzie i innych kobiecych tematach. Najbardziej lubiłam oglądać zdjęcia i czytać wywiady. Kto by pomyslal, że któregoś dnia dostanę "swoja własna strone" :) Jest to rodzaj stałej zspółpracy, co miesiąc otrzymuję tekst do Savoir-Vivre Pana Macieja A. Brzozowskiego, do których tworzę ilustrację. 


Jednym ze wspaniałych aspektów tej współpracy, jest to, że mój styl bardzo przypadł do gustu Redakcji, dlatego też "dano mi wolną ręke". A jak wyglada taka praca nad ilustracją do artykułu prasowego? Pierwsze zadanie to pomysl, idea. Żeby przekazać pomysł tworzę kilka szkicow wstępnych dla siebie. Finalnie wybieram maksymalnie 2 szkice i wysyłam je do redakcji. Kiedy dostaję zielone swiatlo, czyli zgodę Pani Dyrektor Kreatywnej i jej współpracownikow, przystepuję do dzieła. W ruch idą akwarele, tusze, pędzle itp. Na koniec, skanuję i obrabiam rysunek na komputerze i klik, wysyłam.


Czasami, kiedy jestem w Polsce, to sprawdzam jak moja ilustracja się prezentuje w danym numerze miesiecznika. Jeśli macie ochotę zobaczyć proces powstawania pierwszej ilustracji, zapraszam przygotowałam dla Was kilka zdjec. Tymczasem, wracam do pracym... czekają Wasze zamówienia. Miłego tygodnia.


Moje portfolio projektów, dostępne na stronie:
--------
W sprawie współpracy, zapraszam do kontaktu:
annaostapowicz@gmail.com

You Might Also Like

0 komentarze

Instagram

Subscribe